SNEEK - Van 25 november tot 10 december 2025 doen we mee aan de wereldwijde actie Orange the World. Deze campagne vraagt aandacht voor geweld tegen vrouwen en meisjes. Tijdens deze periode kleurt De Tiid in Bolsward en de Waterpoort in Sneek oranje, als zichtbaar teken dat wij dit probleem niet negeren.

Expositie FEMICIDE in museum De Tiid

In museum De Tiid in Bolsward is de gratis expositie FEMICIDE te zien. Femicide betekent dat vrouwen worden gedood om wie ze zijn. In Nederland heeft 1 op de 3 vrouwen te maken met geweld en elke acht dagen wordt een vrouw gedood door (ex)partnergeweld. De expositie vertelt verhalen en laat beelden zien die duidelijk maken hoe ernstig dit probleem is. Je kunt de expositie gratis bezoeken tijdens de openingstijden van museum De Tiid.

Meer activiteiten tijdens Orange the World

Tijdens deze periode is er meer te doen in onze gemeente:

Samen medestander zijn

Geweld tegen vrouwen en meisjes kan overal gebeuren: thuis, op straat, op het werk of online. Iedereen kan medestander zijn. Dat betekent dat je niet wegkijkt, steun biedt en laat zien dat geweld niet normaal is.

Je kunt de medestander pledge tekenen. Hiermee laat je zien dat jij staat voor een samenleving zonder geweld tegen vrouwen en meisjes.

Hulp en steun

Voor vrouwen die met geweld te maken hebben, is het soms moeilijk om hulp te vragen. Veilig Thuis geeft advies en ondersteuning. Je kunt altijd bellen met 0800 2000 of gebruikmaken van de chat op de website van Veilig Thuis Fryslân. Dit kan anoniem.